Χρήστος Σιντόρης-Υπεράσπιση Διδακτορικής Διατριβής

Ο Χρήστος Σιντόρης υπερασπίστηκε με επιτυχία τη διδακτορική διατριβή του με τίτλο: “Εργαλεία σχεδίασης χωρο-ευαίσθητων παιχνιδιών για άτυπη μάθηση”, την Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014. Ένα γεμάτο ακροατήριο κάλυψε την αίθουσα σεμιναρίων του εργαστηρίου μας. Ο Χρήστος υπερασπίστηκε με πάθος το έργο του και μια ζωηρή συζήτηση ακολούθησε την παρουσίαση του σχεδίου, των παιχνιδιών και των μεθόδων υποστήριξης των σχεδιαστών. Ο Χρήστος υποσχέθηκε να διατηρήσει ενεργό ρόλο στην έρευνα σε παιχνίδια που βασίζονται σε τοποθεσίες ως μεταδιδακτορικός ερευνητής. Μέλη της εξεταστικής επιτροπής ήταν ο προϊστάμενος του καθηγητής. Ν. Αβούρης, και οι καθηγητές Ν. Φακωτάκης, Χ. Μπούρας, Β. Κόμης, Ν. Τσέλιος, εξωτερικοί Δ. Χαρίτος από το Πανεπιστήμιο Αθηνών και Ε. Μαυρομμάτη από το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο.