Δημόσια παρουσίαση της διδακτορικής διατριβής του Αναστάσιου Ντούρμα

Στις 6 Ιουλίου 2022, ο Αναστάσιος Ντούρμας παρουσίασε δημόσια τη διδακτορική του διατριβή με θέμα: “Methods and tools to support interaction in Massive Open Online Courses“.

Στόχος της διατριβής ήταν να διερευνήσει ζητήματα ποιότητας του εκπαιδευτικού σχεδιασμού των Μαζικών Ανοικτών Διαδικτυακών Μαθημάτων (MOOCs) και να προτείνει, να εφαρμόσει και να αξιολογήσει κατευθυντήριες γραμμές σχεδιασμού για την ανάπτυξη εργαλείων για την υποστήριξη των εκπαιδευτών κατά την εκτέλεση σε θέματα εκπαιδευτικού σχεδιασμού.

Η επταμελής επιτροπή εξέτασης της διατριβής ήταν: Professor Nikolaos Avouris (Supervisor), Yannis Dimitriadis, Professor, (advisory committee member), University of Valladolid, Sofia Daskalaki, Assistant Professor, (advisory committee member), Stavros Demetriadis, Professor, Aristotle University of Thessaloniki, Dragan Gasevic, Professor, University of Monash, Australia, Mar Pérez-Sanagustín, As. Professor, Université Paul Sabatier Toulouse III (France), Irene Angelica Chounta, Asst. Professor, University of Duisburg-Essen (Germany).

Η αναγόρευση του νέου διδάκτορα έγινε στη συνέλευση του Τμήματος της 12.7.2022