Παρουσιάσεις διπλωματικών εργασιών

Μετά από σχεδόν δύο χρόνια εξατάσεων από απόσταση, επανήλθαμε σε δια ζώσης παρουσιάσεις των διπλωματικών εργασιών των φοιτητητών μας. Στις 25 Φεβρουαρίου οι φοιτητές του εργαστηρίου μας παρουσίασαν τις τελικές διπλωματικές εργασίες τους στο κοινό στην αίθουσα σεμιναρίων του εργαστηρίου μας.

Stamatis Gkoumas' presentation of his Master's thesis.

Ο Σταμάτης Γκούμας παρουσιάζει την πτυχιακή για το Master in Human-Computer Interaction πάνω στην χρήση της τεχνολογίας επαυξημένης πραγματικότητας στην τεχνική και επαγγελματική εκπαίδευση.

Konstantinos Toulis' thesis presentation.

Ο Κωνστανίνος Τούλης παρουσιάζει μια εφαρμογή σε React Native για περιήγηση σε χώρους πολιτισμού.

Giannis Sialmas' thesis presentation.

Ο Γιάννης Σιαλμάς παρουσιάζει την εργασία του πάνω στα πλεονεκτήματα του Kubernetes για κλιμάκωση σε διαδικτυακές εφαρμογές.

Jason Athanasoglou's presentation.

Ο Ιάσωνας Αθανάσογλου παρουσιάζει το ORM για τη neo4j που ανέπτυξε στα πλαίσια της διπλματικής τ0υ.

Maria Marantou's thesis presentation

Η Μαρία Μαράντου παρούσιασε από απόσταση τη συνεισφορά της στο εργαλείο σχεδιασμού διαγραμμάτων οντοτήτων-συσχετίσεων erdmaker.com.